fbpx
všetky referencie
Rezidenčné budovy

Obytný súbor pri Bratislave

Bratislava
  • Architektúra

O projekte

Riešené bytové domy sa nachádzajú v novonavrhovanom obytnom území obce, neďaleko Bratislavy.  Výsledná podoba projektu vznikla po vzájomnej diskusii architekta s investorom a kladie si za cieľ veľkorysé, no cenovo dostupné bývanie, s atraktívnym architektonickým vzhľadom.

Bytové objekty s príjemným vnútroblokom

V prvej etape sa ráta s desiatimi malopodlažnými bytovými domami so zreteľom na verejný priestor a mierku zástavby. Objektová skladba pozostáva z troch a päť podlažných objektov, ktoré v kombinácii s veľkorysými odstupmi vytvárajú príjemné vnútrobloky vhodné pre aktívny život. Na lokálny charakter zástavby odkazuje hmotové riešenie jednotlivých objektov, s motívom netradične stvárnenej sedlovej strechy, s použitím moderných stavebných riešení a postupov tak, aby bol zaistený maximálny komfort bývania. K orientácii v území prispievajú akcenty vo forme farebne stvárnených loggií na vrchných podlažiach.

 

Bytová skladba, tvorená s ohľadom na rôznorodé požiadavky klienta, naplní potreby jednotlivcov aj rodín. Každý byt je orientovaný na slnečné svetové strany, presvetlený cez rozmerné zasklené okná, obsahuje exteriérovú plochu vo forme balkóna, loggie alebo predzáhradky, skladový priestor a parkovacie miesto.

Zaujala vás naša práce? Pozrite si aj iné architektonické štúdie z našej dielne alebo nás kontaktujte a môžeme sa pri káve stretnúť aj k vášmu projektu.