fbpx
všetky články
11. septembra

V Hobby Parku Prešov sme otvorili nový Hornabch

Atrios tím, admin

Hobby Park Sekčov v Prešove sa pýši jedným NAJ, na ktoré sme veľmi hrdí. Jeho súčasťou je najrýchlejšie postavený Hornbach, ktorého výstavbu sa podarilo dotiahnuť do konca za rekordných 7 mesiacov.

Obchodné centrum Hobby Park Sekčov bolo v hlavách našich kolegov a partnerov už nejaký ten piatok. Nákresy, návrhy, brainstormingy s jediným cieľom – vytvoriť taký objekt, ktorý bude nielen v súlade s prostredím ale zároveň obyvateľom mesta prinesie určitú pridanú hodnotu. Na jeseň 2016 sa nám podarilo dostať pozemok a o rok na to Hornbach súhlasil, že bude súčasťou nového Hobby Parku v krajskom meste. Celý projekt dostal oficiálne zelenú v roku 2018, kedy sme mali pokope všetky povolenia a výstavba sa mohla začať. Za rekordný čas celej výstavby patria zásluhy našim projektovým manažérom ale predovšetkým stavebnej firme HSF system s.r.o., generálnemu dodávateľovi celej stavby.

 

Obchodné centrum Hobby Park rešpektuje korporátny dizajn umiestnených obchodných objektov, ktoré pritom nepôsobia rušivo. Je však zaujímavé urbanistickým riešením a zasadením projektu v lokalite medzi centrom mesta a najväčším sídliskom v meste Prešov. Je v dosahu na kolesách, kolieskach, alebo hoci aj peši. Navrhli sme verejný park a promenádu popri rieke Sekčov, kde si ľudia môžu oddýchnuť, a  tiež plochy pre cvičenie a cyklistiku, či detské ihrisko, kde môžu byť aktívni. Toto obchodné centrum tvorí vstup do územia na juh od Rusínskej cesty, ktoré ešte len čaká na ďalší rozvoj, možno na príjemné bývanie pri rieke. A nezabudli sme ani na zeleň, ktorej je tu výrazne viac, ako v iných podobných projektoch. 

– Ing.arch. Pavol Čechvala, architekt projektu

 

hornbach v hobby praku presov je oficialne otvoreny

hornbach hobby park presov