fbpx
všetky referencie
Logistické projekty

Logistické centrum KIK

Kostolné Kračany
  • Architektúra
  • Project Management
  • Development

O projekte

PRVÁ ZELENÁ LOGISTICKÁ HALA S CERTIFIKÁTOM DGNB

Najmodernejšie logistické centrum o rozlohe viac ako 25 000 m bolo otvorené a odovzdané nájomcovi v októbri 2017. Aktuálne sa môže pýšiť zlatým certifikátom DGNB, čím sa stalo prvou DGNB zlatom certifikovanou logistickou stavbou na Slovensku. DSK Logistik predstavuje high-tech logistické a distribučné centrum, ktoré bolo postavené a vyvinuté v spolupráci s developerom GO ASSET. V roku 2018 je vo výstavbe 2.fáza projektu

Priestor sa nachádza 45 kilometrov juhovýchodne od Bratislavy na pozemku v obci Kostolné Kračany neďaleko Dunajskej Stredy. Z tohto miesta zásobuje nemecká spoločnosť KiK Textil und Non-Food GmbH (dcérska spoločnosť Tengelmann Gruppe) CEE trh (Rakúsko, Slovensko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko).

Európsky logistický hub ponúka spolu s 2. fázou takmer 50 000 m² skladových priestorov, ďalej viac ako 2 000 m² kancelárskych plôch a taktiež 2 750 m² flexibilne použiteľných medziposchodí.  Vďaka trvalo udržateľnej konštrukcii novej budovy má táto budova aj premiéru medzi logistickými areálmi. Logistické a distribučné centrum je prvé logistické zariadenie na Slovensku, ktoré je ocenené DGNB zlatým certifikátom rakúskou spoločnosťou pre trvalo udržateľné nehnuteľnosti (ÖGNI). Tá garantuje ekologickú aj ekonomickú hodnotu.