fbpx
všetky články
18. júla

Hobby Park v Prešove je kompletný: 20 miliónový projekt dotvára nová predajňa ASKO-Nábytok

Hana Baňacká

26. júna sme spoločne s partnermi HSF Systém SK a nemeckým investorom Porta slávnostne otvorili ôsmu predajňu ASKO – Nábytok na Slovensku. Spolu s dvoma medzinárodnými značkami Hornbach a SIKO kúpeľne tak nová predajňa dotvára celistvosť celej novovybudovanej nákupnej zóny. Ako prebiehala výstavba poslednej časti Hobby Parku Prešov?

Ôsma predajňa ASKO – Nábytok na Slovensku v najvyššej kvalite

ASKO – Nábytok je medzinárodne známou značkou, ktorá má jasne zadefinovanú víziu a smerovanie. Misiou značky je nielen poskytovať najlepší zákaznícky servis a inšpirácie, ale predovšetkým zaručiť zákazníkom spokojnosť po všetkých stránkach. My sme si víziu tejto značky vzali k srdcu a ôsmu predajňu sme investorovi odovzdali na kľúč a načas v najvyššej kvalite.

Prešovská predajňa ASKO – Nábytok je postavená s rovnakým konštrukčným systémom ako predajne v Banskej Bystrici. Konštrukčný systém objektu tvorí prefabrikovaný železo-betónový prefasystém, fóliovou strechou z PVC s minerálnou izoláciou a trapézovým plechom a skladanou sendvičovou fasádou. Voľba jednotlivých materiálov je optimálnym riešením pre tento halový typ predajne.

ASKO-nabytok-v-hobby-park-presov

Predajňa otvorená o 3 mesiace skôr oproti zmluvnému termínu

Hlavná časť výstavby predajne ASKO – Nábytok prebiehala v prvom kvartáli roka 2020, teda v najvyššom boome pandémie na našom území. Uvedomovali sme si riziko, ktoré so sebou vírus priniesol a nechceli sme nič podceniť. Prvoradá preto bola bezpečnosť všetkých pracovníkov na stavenisku, čo investor korigoval prísnymi pravidlami a hygienickými opatreniami. Považujeme za veľkú úspech kooperácie medzi technickým dozorom investora, práce generálneho dodávateľa HSF Systém SK a manažmentu stavby Atrios Projektmanagement, že sme predajňu oficiálne otvorili už koncom júna 2020, aj napriek COVID -19 o 3 mesiace skôr oproti pôvodnému plánu.

asko-otvorenie-presov-atrios

S využitím výhradne lokálnej pracovnej sily

Pri realizácii našich projektov sa snažíme orientovať na tuzemský trh. V prípade výstavby ASKO predajne bola celá stavba realizovaná výhradne slovenskou pracovnou silou, čo nám nielen umožnilo dodržať termíny ale predovšetkým zabezpečiť príjem pracovníkom aj počas pandémie. Z nášho pohľadu sa jednalo o mimoriadne efektívny krok, ktorý dokazuje, že na Slovensku máme nielen odbornú ale aj spoľahlivú pracovnú silu.

Flexibilné reakcie na zmeny v projekte nám umožňuje in-house spolupráca s projekciou

Hobby Park Prešov je projektom, ktorý perfektne komunikuje neoceniteľnú výhodu Atrios Group – in house spolupráca medzi architektmi, projektovými manažérmi aj real estate.  Vďaka tejto úzkej spolupráci sme v rámci Hobby Parku mohli určovať tempo celého procesu od akvizície pozemku, urbanistického riešenia, spracovania projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie až po samotný manažment výstavby projektu.

,,Takáto spolupráca je z pohľadu projektového manažmentu veľmi efektívna. Dokážeme flexibilne reagovať na požiadavky klienta a zapracovať ich takmer okamžite bez toho, aby sme museli organizovať stretnutia s externou firmou. To z nášho pohľadu predstavuje výhodu aj pre klientov, pretože šetríme nielen čas ale v konečnom dôsledku aj náklady,“ hodnotí výslednú spoluprácu všetkých Atrios divízii projektový manažér pre SIKO kúpeľne a ASKO – Nábytok v Hobby Park Prešov.

asko-presov-budova-atrios

Dôležitým kúskom v tejto skladačke je však výber generálneho dodávateľa. S ohľadom na kvalitu odvedenej práce a skúsenosti pri predošlých projektov sme pre celý Hobby Park Prešov sme vybrali firmu HSF Systém SK.

Predajňa ASKO – Nábytok je posledným dokončeným projektom v novovybudovanej nákupnej zóne Hobby Park Prešov. Spolu s obchodnými jednotkami Hornbach a SIKO kúpeľne tak tvoria celok o zastavanej ploche takmer 80 000 m². Celková suma všetkých realizovaných predajní presiahla hodnotu 20 miliónov eur.

„Hobby Park Prešov je výnimočná stavba ako svojím umiestnením v lokalite, tak i prínosom pre obyvateľov tretieho najväčšieho mesta na Slovensku. Teší nás, že to ohodnotila i medzinárodná odborná verejnosť dvakrát zlatým ocenením CIJ Awards 2019 a HOF Awards 2020 ako Best Retail Development,“ uviedol Vladimír Jakša, managing director Atrios.

hobby-park-vizaulizacia-realita-atrios