fbpx
všetky články
9. marca

4 pravidlá, ako prežiť teambuilding na horách

Hana Baňacká

Už niekoľký rok po sebe sme sa odhodlaní vybrali užiť si horskú idylku. V zostave pätnástich statočných účastníkov zájazdu sme bez strachu z vírusu vyrazili pripravení čeliť ozajstnej zime. Ako však zvládnuť zmenežovať idylku na horách pre 15 ľudí?

#1 nepodceniť prípravu

Základom všetkého je kvalitná príprava – fyzicky, psychicky, batožinovo aj intravenózne. Na takýto teambuilding preto nezabudnite vopred určiť 3 kľúčové skupiny, a to šoférov, nosičov výstroje a barmanov.

#2 nikoho nestratiť

Počet lyžiarov pre prvou jazdou bol deliteľný 3 aj 5. Počet lyžiarov na fotke už však nie. Pre vás rada a pre nás varovný prst.

lyzovanie-atrios-saalbach

Samozrejme vďaka inteligentnej technológii našich smartfónov a GPS súradníc sme Matúša našli ešte v ten deň 🙌. O deň neskôr sme na pár hodín zabudli Zuzku na svahu (bez telefónu), no šéfko ako správny pastier svojich ovečiek sa vydal na pátraciu akciu a večeru sme absolvovali v plnom počte.

atrios -tim-teambuilding

A tu už sme všetci 😄

#3 udržiavať sa v teple. A v pohybe

Na hory potrebujete kvalitnú výstroj, o tom žiadna. A tajné to go posilnenie tiež. Každopádne po tomto teambuildingu sme si všetci akosi bližšie, dúfame len, že sa nestretneme na infekčnom 🤧.

spravna-vybava-zahrna-jagermeistralyzovacka-v-rakusku

 

#4 oddychovať

Hoci počasie je základ dobrej lyžovačky, jeho vývoj ovplyvniť nedokážeme. To čo však vieme zabezpečiť je plán dňa, ktorý bezpochyby musí zahŕňať spoločný oddych a posilnenie. Zimná idylka sa najlepšie vychutnáva s jemným hudobným podmazom (Marko odporúča klasiku, Dušan zas remix, v ktorom nemčina znie celkom dobre).

oddych-na-svahu-je-must